Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pytanie - od ktorej strony wjazd na dzialke i czy projet taki czy lustrzany?

 

 

ps. kuchnia nie taka malutka... 10 metrow i polaczona z jadalnia i salonem - to co raczej bym sie przyczepila to nie jej wielkosc tylko to ze nie widac z kuchnia wzjadu na posesje (ja tak lubie - ale to akurat kwestia gustu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

projekt jest faktycznie prawie idealny, nie podoba nam się tylko ze na górze wchodzi się z łazienki na stryszek i to zmienimy, i w jadalni chyba zlikwidujemy jeden filar, ale to jeszcze przemyślimy,na razie czekamy na pozwolenie na budowe a ekipę już mamy ,

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOFIA - nas pewno z tarasem warto tak zrobic :wink:

 

wlasciwie do projektu mialabym jedna uwage - na parterze hall jest dosyc duzy -i wlasciwie - zaprojektowany tak ze tej jego wielkosci nie mozna za bardzo jak wykozystac (ani na szafy ani gardrobe czy jakis schowek ) troche szkoda

z drugiej strony - taki spory hall daje oddech i przestrzen domowi - wiec nie bede sie wypowiadala ze to wada tego projektu

druga rzezc - juz takie czepianie sie na sile - szkoda ze w kuchni nie ma wygospodarowanego miejsca na spizarnie - tyle ze to juz faktycznie kwestia gustu czy jest to potzrebne czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka5001 No prosze to co jedni uznaja za wade, drudzy za zalete ;) Mi sie bardzo podoba wejscie na stryszek przez lazienke, bo separuje go troche od reszty domu i tam chce zrobic pralnie z suszrnia a i znajdzie sie miejsce na jakas duza szafe. A zapytam jeszcze-gdzie wobec tego chcecie zrobic wejscie na stryszek?

A co do tego filaru, to nie wiem czy to konstruncyjnie realne bedzie. Jest taki dom bilbo, rowniez z antresola i tam sam tez takie dwa filary przy holu. Sama zobacz jak to wyglada:

http://img132.imageshack.us/img132/7696/bz83vh.th.jpg http://img137.imageshack.us/img137/7746/bz47gq.th.jpg(zdjecia mozna powiekszyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie znosze waskch korytarzy i sciany na dzien dobry na wejscie do domu - dlatego napisalam ze nie uwazam to za wade - szkoda troche ze przy tej dosc duzej powierzchni holu nie ma praktycznie zadnej sciany na ktorej moze by cos wygospodarowac w praktytcznym sensie przy zachowaniu tej przestrzeni i oddechu - choc juz samo to ze ma taka funkcje jest plusem tego projektu

 

ale projektow idealnych nie ma, wazne zeby znalesc taki ktory jest bliski temu idealowi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wejście na stryszek to zamierzamy zlikwidowac drzwi wejściowe do łazienki i postawić ściankę równoległą do ścianki na której jest umocowana umywalka a umywalkę przeniesiemy do łazienki w miejsce prysznica, prysznic jest w łazience na dole ,a na górze starczy nam wanna, ale nagmatwałam ...

a jeśli chodzi o filar to nie podjęliśmy jeszcze decyzji, rozmawailiśmy z projektantem i dowiedzialiśmy się ze jeden możemy zlikwidować, ale chyba wtedy jadalnia straci swój urok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie,łazienka się troszkę zmniejszy i powstanie mały korytarzyk gdzie będą drzwi i do łązienki i na stryszek, my na tym stryszku planujemy wstawić łóżko i zrobić taki pokoik gościnny, więc dlatego tak bardzo się upieram za oddzielnymi drzwiami do łazienki, właśnie weszłam na stronę archonu i zauważyłam ze projekt zdrożał ,ja za niego zapłąciłam 1570, a Wy jesteście zdecydowani na ten projekt??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka5001-ciekawy pomysl i rzeczywiscie w tym wypadku musi byc osobne wejscie. Ale czy nie boisz sie, ze bedzie brakowalo Ci powierzchni gospodarczej? Dlatego my miedzy innymi zastanawiamy sie czy nie podpiwniczyc czesci domu. Nie bedzie problemu z gratami ;)

Jestesmy prawie zdecydowani na ten domek. Rozwazamy tez dom w lawedndzie, ale gora jest znacznie gorzej zorganizowana. Co do ceny projektu, no coz :) trudno, przy kosztach budowy to i tak pryszcz bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...